BFC238662394.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BFC238662394.
| Immagine |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 0.39 µF | 0.39 µF | 0.39 µF | 0.39 µF | 0.39 µF |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| VoltageRating-AC | 700V | 700V | 700V | 700V | 700V |
| VoltageRating-DC | 2000V (2kV) | 2000V (2kV) | 2000V (2kV) | 2000V (2kV) | 2000V (2kV) |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 6 mOhms | 6 mOhms | 6 mOhms | 6 mOhms | 6 mOhms |
| OperatingTemperature | -50°C ~ 85°C | -50°C ~ 85°C | -50°C ~ 85°C | -50°C ~ 85°C | -50°C ~ 85°C |
| MountingType | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount |
| Size/Dimension | 1.732 L x 1.181 W (44.00mm x 30.00mm) | 1.732 L x 1.181 W (44.00mm x 30.00mm) | 1.732 L x 1.181 W (44.00mm x 30.00mm) | 1.732 L x 1.181 W (44.00mm x 30.00mm) | 1.732 L x 1.181 W (44.00mm x 30.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 1.811 (46.00mm) | 1.811 (46.00mm) | 1.811 (46.00mm) | 1.811 (46.00mm) | 1.811 (46.00mm) |
| LeadSpacing | 0.894 (22.70mm) | 0.894 (22.70mm) | 0.894 (22.70mm) | 0.894 (22.70mm) | 0.894 (22.70mm) |