NXP USA Inc. BUK7Y65-100EX
Numero parte
BUK7Y65-100EX
Produttore
NXP USA Inc.
Categoria:
Transistoren – FETs, MOSFETs – Einzeltransistoren
Imballaggio
LFPAK56, Power-SO8
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.BUK7Y65-100EX.pdf
Descrizione
TRANSISTOR >30MHZ
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order BUK7Y65-100EX on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the BUK7Y65-100EX price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BUK7Y65-100EX?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BUK7Y65-100EX.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Produttore NXP USA Inc. NXP USA Inc. NXP USA Inc. NXP USA Inc. NXP USA Inc.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series TrenchMOS™ TrenchMOS™ TrenchMOS™ TrenchMOS™ TrenchMOS™
ProductStatus Active Active Active Active Active
FETType N-Channel N-Channel N-Channel N-Channel N-Channel
DraintoSourceVoltage(Vdss) 100 V 100 V 100 V 100 V 100 V
Current-ContinuousDrain(Id)@25°C 19A (Tc) 19A (Tc) 19A (Tc) 19A (Tc) 19A (Tc)
DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) 10V 10V 10V 10V 10V
RdsOn(Max)@IdVgs 65mOhm @ 5A, 10V 65mOhm @ 5A, 10V 65mOhm @ 5A, 10V 65mOhm @ 5A, 10V 65mOhm @ 5A, 10V
Vgs(th)(Max)@Id 4V @ 1mA 4V @ 1mA 4V @ 1mA 4V @ 1mA 4V @ 1mA
GateCharge(Qg)(Max)@Vgs 17.8 nC @ 10 V 17.8 nC @ 10 V 17.8 nC @ 10 V 17.8 nC @ 10 V 17.8 nC @ 10 V
Vgs(Max) ±20V ±20V ±20V ±20V ±20V
InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds 1023 pF @ 25 V 1023 pF @ 25 V 1023 pF @ 25 V 1023 pF @ 25 V 1023 pF @ 25 V
FETFeature - - - - -
PowerDissipation(Max) 64W (Tc) 64W (Tc) 64W (Tc) 64W (Tc) 64W (Tc)