Rohm Semiconductor BV1LC105FJ-CE2
Numero parte
BV1LC105FJ-CE2
Produttore
Rohm Semiconductor
Categoria:
PMIC – Stromverteilungsschalter, Lasttreiber
Imballaggio
8-SOP-J
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.BV1LC105FJ-CE2.pdf
Descrizione
IC PWR SWITCH N-CHAN 1:1 SOP-J8
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order BV1LC105FJ-CE2 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the BV1LC105FJ-CE2 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BV1LC105FJ-CE2?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
ProductStatus Active Active Active Active Active
SwitchType General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
NumberofOutputs 1 1 1 1 1
Ratio-Input:Output 1:1 1:1 1:1 1:1 1:1
OutputConfiguration Low Side Low Side Low Side Low Side Low Side
OutputType N-Channel N-Channel N-Channel N-Channel N-Channel
Interface On/Off On/Off On/Off On/Off On/Off
Voltage-Load 3V ~ 5.5V 3V ~ 5.5V 3V ~ 5.5V 3V ~ 5.5V 3V ~ 5.5V
Voltage-Supply(Vcc/Vdd) Not Required Not Required Not Required Not Required Not Required
Current-Output(Max) 3A 3A 3A 3A 3A
RdsOn(Typ) 105mOhm 105mOhm 105mOhm 105mOhm 105mOhm