Vishay General Semiconductor - Diodes Division BYS459F-1500E3/45
Numero parte
BYS459F-1500E3/45
Produttore
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Categoria:
Dioden – Gleichrichter – Einzeldioden
Imballaggio
TO-220-2 Full Pack, Isolated Tab
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.BYS459F-1500E3/45.pdf
Descrizione
DIODE GEN PURP 1.5KV 6.5A ITO220
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order BYS459F-1500E3/45 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the BYS459F-1500E3/45 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BYS459F-1500E3/45?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series
RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Diode Type Standard Standard Standard Standard Standard
Part Status Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Mounting Type Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Capacitance @ Vr, F - - - - -
Reverse Recovery Time (trr) 350 ns 350 ns 350 ns 350 ns 350 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr 250 µA @ 1500 V 250 µA @ 1500 V 250 µA @ 1500 V 250 µA @ 1500 V 250 µA @ 1500 V
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 1500 V 1500 V 1500 V 1500 V 1500 V
Current - Average Rectified (Io) 6.5A 6.5A 6.5A 6.5A 6.5A
Operating Temperature -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.3 V @ 6.5 A 1.3 V @ 6.5 A 1.3 V @ 6.5 A 1.3 V @ 6.5 A 1.3 V @ 6.5 A