Taiwan Semiconductor Corporation BZD17C51P R3G
Numero parte
BZD17C51P R3G
Produttore
Taiwan Semiconductor Corporation
Imballaggio
DO-219AB
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.BZD17C51P R3G.pdf
Descrizione
DIODE ZENER 51V 800MW SUB SMA
Product details
1. How to order BZD17C51P R3G on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the BZD17C51P R3G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BZD17C51P R3G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BZD17C51P R3G.
RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS
Tolerance ±5.88% ±5.88% ±5.88% ±5.88% ±5.88%
Part Status Active Active Active Active Active
Power - Max 800 mW 800 mW 800 mW 800 mW 800 mW
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Package / Case 60 Ohms 60 Ohms 60 Ohms 60 Ohms 60 Ohms
Operating Temperature 51 V 51 V 51 V 51 V 51 V
Supplier Device Package 1 µA @ 39 V 1 µA @ 39 V 1 µA @ 39 V 1 µA @ 39 V 1 µA @ 39 V
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 1.2 V @ 200 mA 1.2 V @ 200 mA 1.2 V @ 200 mA 1.2 V @ 200 mA 1.2 V @ 200 mA