Vishay General Semiconductor - Diodes Division BZM55C75-TR
Numero parte
BZM55C75-TR
Produttore
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Categoria:
Dioden – Zener – Einzeldioden
Imballaggio
2-SMD, No Lead
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.BZM55C75-TR.pdf
Descrizione
DIODE ZENER 75V 500MW MICROMELF
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order BZM55C75-TR on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the BZM55C75-TR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BZM55C75-TR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BZM55C75-TR.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS
Tolerance - - - - -
Part Status Active Active Active Active Active
Power - Max 500 mW 500 mW 500 mW 500 mW 500 mW
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Package / Case 1.5 kOhms 1.5 kOhms 1.5 kOhms 1.5 kOhms 1.5 kOhms
Impedance (Max) (Zzt) -65°C ~ 175°C -65°C ~ 175°C -65°C ~ 175°C -65°C ~ 175°C -65°C ~ 175°C
Operating Temperature 75 V 75 V 75 V 75 V 75 V
Supplier Device Package 100 nA @ 56 V 100 nA @ 56 V 100 nA @ 56 V 100 nA @ 56 V 100 nA @ 56 V
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 1.5 V @ 200 mA 1.5 V @ 200 mA 1.5 V @ 200 mA 1.5 V @ 200 mA 1.5 V @ 200 mA