Vishay General Semiconductor - Diodes Division BZT52B12-E3-08
Numero parte
BZT52B12-E3-08
Produttore
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Categoria:
Dioden – Zener – Einzeldioden
Imballaggio
SOD-123
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.BZT52B12-E3-08.pdf
Descrizione
DIODE ZENER 12V 410MW SOD123
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order BZT52B12-E3-08 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the BZT52B12-E3-08 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BZT52B12-E3-08?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Series BZT52 BZT52 BZT52 BZT52 BZT52
RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS
Tolerance ±2% ±2% ±2% ±2% ±2%
Part Status Active Active Active Active Active
Power - Max 410 mW 410 mW 410 mW 410 mW 410 mW
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Package / Case 7 Ohms 7 Ohms 7 Ohms 7 Ohms 7 Ohms
Impedance (Max) (Zzt) -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C
Operating Temperature 12 V 12 V 12 V 12 V 12 V
Supplier Device Package 100 nA @ 9 V 100 nA @ 9 V 100 nA @ 9 V 100 nA @ 9 V 100 nA @ 9 V