Micro Commercial Co BZT52C5V6-TP
Numero parte
BZT52C5V6-TP
Produttore
Micro Commercial Co
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.BZT52C5V6-TP.pdf
Descrizione
DIODE ZENER 5.6V 500MW SOD123
Product details
1. How to order BZT52C5V6-TP on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the BZT52C5V6-TP price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BZT52C5V6-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BZT52C5V6-TP.
Series
RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS
Tolerance ±7% ±7% ±7% ±7% ±7%
Part Status Active Active Active Active Active
Power - Max 500 mW 500 mW 500 mW 500 mW 500 mW
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Package / Case 40 Ohms 40 Ohms 40 Ohms 40 Ohms 40 Ohms
Impedance (Max) (Zzt) -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C
Operating Temperature 5.6 V 5.6 V 5.6 V 5.6 V 5.6 V
Supplier Device Package 1 µA @ 2 V 1 µA @ 2 V 1 µA @ 2 V 1 µA @ 2 V 1 µA @ 2 V
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 900 mV @ 10 mA 900 mV @ 10 mA 900 mV @ 10 mA 900 mV @ 10 mA 900 mV @ 10 mA