Diodes Incorporated BZT52C6V2-13
Numero parte
BZT52C6V2-13
Produttore
Diodes Incorporated
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.BZT52C6V2-13.pdf
Descrizione
DIODE ZENER 6.2V 500MW SOD123
Product details
1. How to order BZT52C6V2-13 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the BZT52C6V2-13 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BZT52C6V2-13?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BZT52C6V2-13.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series
RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS
Tolerance ±6% ±6% ±6% ±6% ±6%
Power - Max 500 mW 500 mW 500 mW 500 mW 500 mW
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Package / Case 10 Ohms 10 Ohms 10 Ohms 10 Ohms 10 Ohms
Impedance (Max) (Zzt) -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C
Operating Temperature 6.2 V 6.2 V 6.2 V 6.2 V 6.2 V
Supplier Device Package 3 µA @ 4 V 3 µA @ 4 V 3 µA @ 4 V 3 µA @ 4 V 3 µA @ 4 V
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 900 mV @ 10 mA 900 mV @ 10 mA 900 mV @ 10 mA 900 mV @ 10 mA 900 mV @ 10 mA