Rochester Electronics, LLC BZV55-C10,135
Numero parte
BZV55-C10,135
Produttore
Rochester Electronics, LLC
Categoria:
Dioden – Zener – Einzeldioden
Imballaggio
DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.BZV55-C10,135.pdf
Descrizione
NEXPERIA BZV55-C10 - ZENER DIODE
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order BZV55-C10,135 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the BZV55-C10,135 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BZV55-C10,135?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BZV55-C10,135.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Immagine BZV55-C10,115 MMSZ5233B MMSZ5243BT1H 1N968B BZX85C15TR5K-FS
Numero parte BZV55-C10,115 MMSZ5233B MMSZ5243BT1H 1N968B BZX85C15TR5K-FS
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series
RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Part Status Active Active Active Active Active
Power - Max 500 mW 500 mW 500 mW 500 mW 500 mW
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Package / Case 20 Ohms 20 Ohms 20 Ohms 20 Ohms 20 Ohms
Operating Temperature 10 V 10 V 10 V 10 V 10 V
Supplier Device Package 200 nA @ 7 V 200 nA @ 7 V 200 nA @ 7 V 200 nA @ 7 V 200 nA @ 7 V
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 900 mV @ 10 mA 900 mV @ 10 mA 900 mV @ 10 mA 900 mV @ 10 mA 900 mV @ 10 mA