C3M0060065J.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of C3M0060065J.
| Immagine |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | C3M™ | C3M™ | C3M™ | C3M™ | C3M™ |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| FETType | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel |
| DraintoSourceVoltage(Vdss) | 650 V | 650 V | 650 V | 650 V | 650 V |
| Current-ContinuousDrain(Id)@25°C | 36A (Tc) | 36A (Tc) | 36A (Tc) | 36A (Tc) | 36A (Tc) |
| DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) | 15V | 15V | 15V | 15V | 15V |
| RdsOn(Max)@IdVgs | 79mOhm @ 13.2A, 15V | 79mOhm @ 13.2A, 15V | 79mOhm @ 13.2A, 15V | 79mOhm @ 13.2A, 15V | 79mOhm @ 13.2A, 15V |
| Vgs(th)(Max)@Id | 3.6V @ 5mA | 3.6V @ 5mA | 3.6V @ 5mA | 3.6V @ 5mA | 3.6V @ 5mA |
| GateCharge(Qg)(Max)@Vgs | 46 nC @ 15 V | 46 nC @ 15 V | 46 nC @ 15 V | 46 nC @ 15 V | 46 nC @ 15 V |
| Vgs(Max) | +15V, -4V | +15V, -4V | +15V, -4V | +15V, -4V | +15V, -4V |
| InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds | 1020 pF @ 600 V | 1020 pF @ 600 V | 1020 pF @ 600 V | 1020 pF @ 600 V | 1020 pF @ 600 V |
| FETFeature | - | - | - | - | - |
| PowerDissipation(Max) | 136W (Tc) | 136W (Tc) | 136W (Tc) | 136W (Tc) | 136W (Tc) |