C44PMGR6166RASJ.pdf
| Immagine |
| Produttore | KEMET | KEMET | KEMET | KEMET | KEMET |
| Package/Case | Radial, Can | Radial, Can | Radial, Can | Radial, Can | Radial, Can |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | C44P-R | C44P-R | C44P-R | C44P-R | C44P-R |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 166 µF | 166 µF | 166 µF | 166 µF | 166 µF |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| VoltageRating-AC | 480V | 480V | 480V | 480V | 480V |
| VoltageRating-DC | 1100V (1.1kV) | 1100V (1.1kV) | 1100V (1.1kV) | 1100V (1.1kV) | 1100V (1.1kV) |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | -25°C ~ 70°C | -25°C ~ 70°C | -25°C ~ 70°C | -25°C ~ 70°C | -25°C ~ 70°C |
| Size/Dimension | 3.346 Dia (85.00mm) | 3.346 Dia (85.00mm) | 3.346 Dia (85.00mm) | 3.346 Dia (85.00mm) | 3.346 Dia (85.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 7.835 (199.00mm) | 7.835 (199.00mm) | 7.835 (199.00mm) | 7.835 (199.00mm) | 7.835 (199.00mm) |
| Termination | Threaded, Male | Threaded, Male | Threaded, Male | Threaded, Male | Threaded, Male |
| LeadSpacing | 1.378 (35.00mm) | 1.378 (35.00mm) | 1.378 (35.00mm) | 1.378 (35.00mm) | 1.378 (35.00mm) |