C44PRGR5330RASK.pdf
| Immagine |
| Produttore | KEMET | KEMET | KEMET | KEMET | KEMET |
| Package/Case | Radial, Can | Radial, Can | Radial, Can | Radial, Can | Radial, Can |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | C44P-R | C44P-R | C44P-R | C44P-R | C44P-R |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 33 µF | 33 µF | 33 µF | 33 µF | 33 µF |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| VoltageRating-AC | 640V | 640V | 640V | 640V | 640V |
| VoltageRating-DC | 1400V (1.4kV) | 1400V (1.4kV) | 1400V (1.4kV) | 1400V (1.4kV) | 1400V (1.4kV) |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | -25°C ~ 70°C | -25°C ~ 70°C | -25°C ~ 70°C | -25°C ~ 70°C | -25°C ~ 70°C |
| Size/Dimension | 2.953 Dia (75.00mm) | 2.953 Dia (75.00mm) | 2.953 Dia (75.00mm) | 2.953 Dia (75.00mm) | 2.953 Dia (75.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 5.866 (149.00mm) | 5.866 (149.00mm) | 5.866 (149.00mm) | 5.866 (149.00mm) | 5.866 (149.00mm) |
| Termination | Threaded, Male | Threaded, Male | Threaded, Male | Threaded, Male | Threaded, Male |
| LeadSpacing | 1.378 (35.00mm) | 1.378 (35.00mm) | 1.378 (35.00mm) | 1.378 (35.00mm) | 1.378 (35.00mm) |