CD214A-F1600.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CD214A-F1600.
| Immagine |
| Produttore | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. |
| Series | |||||
| RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Diode Type | Standard | Standard | Standard | Standard | Standard |
| Part Status | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Capacitance @ Vr, F | 10pF @ 4V, 1MHz | 10pF @ 4V, 1MHz | 10pF @ 4V, 1MHz | 10pF @ 4V, 1MHz | 10pF @ 4V, 1MHz |
| Reverse Recovery Time (trr) | 35 ns | 35 ns | 35 ns | 35 ns | 35 ns |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5 µA @ 600 V | 5 µA @ 600 V | 5 µA @ 600 V | 5 µA @ 600 V | 5 µA @ 600 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 600 V | 600 V | 600 V | 600 V | 600 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 1A | 1A | 1A | 1A | 1A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.7 V @ 1 A | 1.7 V @ 1 A | 1.7 V @ 1 A | 1.7 V @ 1 A | 1.7 V @ 1 A |