CD214L-T45CALF.pdf
| Immagine |
| Produttore | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. |
| Package/Case | DO-214AB, SMC | DO-214AB, SMC | DO-214AB, SMC | DO-214AB, SMC | DO-214AB, SMC |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Last Time Buy | Last Time Buy | Last Time Buy | Last Time Buy | Last Time Buy |
| Type | Zener | Zener | Zener | Zener | Zener |
| UnidirectionalChannels | - | - | - | - | - |
| BidirectionalChannels | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-ReverseStandoff(Typ) | 45V | 45V | 45V | 45V | 45V |
| Voltage-Breakdown(Min) | 50V | 50V | 50V | 50V | 50V |
| Voltage-Clamping(Max)@Ipp | 72.7V | 72.7V | 72.7V | 72.7V | 72.7V |
| Current-PeakPulse(10/1000µs) | 41.2A | 41.2A | 41.2A | 41.2A | 41.2A |
| Power-PeakPulse | 3000W (3kW) | 3000W (3kW) | 3000W (3kW) | 3000W (3kW) | 3000W (3kW) |