Texas Instruments CD74ACT240M
Numero parte
CD74ACT240M
Produttore
Texas Instruments
Categoria:
Logik – Puffer, Treiber, Empfänger Transceiver
Imballaggio
20-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.CD74ACT240M.pdf
Descrizione
IC BUFFER INVERT 5.5V 20SOIC
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order CD74ACT240M on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the CD74ACT240M price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CD74ACT240M?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CD74ACT240M.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Immagine CD74ACT240M96E4 CD74ACT244SM96 CD74ACT541EG4 CD74ACT541M96E4 CD74ACT541SM96E4
Numero parte CD74ACT240M96E4 CD74ACT244SM96 CD74ACT541EG4 CD74ACT541M96E4 CD74ACT541SM96E4
Produttore Texas Instruments Texas Instruments Texas Instruments Texas Instruments Texas Instruments
Package/Case 20-SOIC (0.295, 7.50mm Width) 20-SOIC (0.295, 7.50mm Width) 20-SOIC (0.295, 7.50mm Width) 20-SOIC (0.295, 7.50mm Width) 20-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series 74ACT 74ACT 74ACT 74ACT 74ACT
ProductStatus Active Active Active Active Active
LogicType Buffer, Inverting Buffer, Inverting Buffer, Inverting Buffer, Inverting Buffer, Inverting
NumberofElements 2 2 2 2 2
NumberofBitsperElement 4 4 4 4 4
InputType - - - - -
OutputType 3-State 3-State 3-State 3-State 3-State
Current-OutputHighLow 24mA, 24mA 24mA, 24mA 24mA, 24mA 24mA, 24mA 24mA, 24mA
Voltage-Supply 4.5V ~ 5.5V 4.5V ~ 5.5V 4.5V ~ 5.5V 4.5V ~ 5.5V 4.5V ~ 5.5V