CDM2205-800FP SL.pdf
| Immagine |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| FETType | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel |
| DraintoSourceVoltage(Vdss) | 800 V | 800 V | 800 V | 800 V | 800 V |
| Current-ContinuousDrain(Id)@25°C | 5A (Tc) | 5A (Tc) | 5A (Tc) | 5A (Tc) | 5A (Tc) |
| DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) | 10V | 10V | 10V | 10V | 10V |
| RdsOn(Max)@IdVgs | 2.7Ohm @ 2.5A, 10V | 2.7Ohm @ 2.5A, 10V | 2.7Ohm @ 2.5A, 10V | 2.7Ohm @ 2.5A, 10V | 2.7Ohm @ 2.5A, 10V |
| Vgs(th)(Max)@Id | 4V @ 250µA | 4V @ 250µA | 4V @ 250µA | 4V @ 250µA | 4V @ 250µA |
| GateCharge(Qg)(Max)@Vgs | 17.4 nC @ 10 V | 17.4 nC @ 10 V | 17.4 nC @ 10 V | 17.4 nC @ 10 V | 17.4 nC @ 10 V |
| Vgs(Max) | 30V | 30V | 30V | 30V | 30V |
| InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds | 705 pF @ 25 V | 705 pF @ 25 V | 705 pF @ 25 V | 705 pF @ 25 V | 705 pF @ 25 V |
| FETFeature | - | - | - | - | - |
| PowerDissipation(Max) | 48W (Tc) | 48W (Tc) | 48W (Tc) | 48W (Tc) | 48W (Tc) |