CF1/4CT52R243J.pdf
| Immagine |
| Package/Case | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Series | CF | CF | CF | CF | CF |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 24 kOhms | 24 kOhms | 24 kOhms | 24 kOhms | 24 kOhms |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Power(Watts) | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W |
| Composition | Carbon Film | Carbon Film | Carbon Film | Carbon Film | Carbon Film |
| Features | - | - | - | - | - |
| TemperatureCoefficient | -450/ +350ppm/°C | -450/ +350ppm/°C | -450/ +350ppm/°C | -450/ +350ppm/°C | -450/ +350ppm/°C |
| Size/Dimension | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Height-Seated(Max) | 0.091 Dia x 0.240 L (2.30mm x 6.10mm) | 0.091 Dia x 0.240 L (2.30mm x 6.10mm) | 0.091 Dia x 0.240 L (2.30mm x 6.10mm) | 0.091 Dia x 0.240 L (2.30mm x 6.10mm) | 0.091 Dia x 0.240 L (2.30mm x 6.10mm) |