CHB50-24S12.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CHB50-24S12.
| Immagine |
| Package/Case | Half Brick | Half Brick | Half Brick | Half Brick | Half Brick |
| Packaging | Tray | Tray | Tray | Tray | Tray |
| Series | CHB50 (50W) | CHB50 (50W) | CHB50 (50W) | CHB50 (50W) | CHB50 (50W) |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 18V | 18V | 18V | 18V | 18V |
| Voltage-Input(Max) | 36V | 36V | 36V | 36V | 36V |
| Voltage-Output1 | 12V | 12V | 12V | 12V | 12V |
| Voltage-Output2 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output3 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output4 | - | - | - | - | - |
| Current-Output(Max) | 4.16A | 4.16A | 4.16A | 4.16A | 4.16A |
| Power(Watts) | 50 W | 50 W | 50 W | 50 W | 50 W |
| Voltage-Isolation | 1.5 kV | 1.5 kV | 1.5 kV | 1.5 kV | 1.5 kV |
| Efficiency | 88% | 88% | 88% | 88% | 88% |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 2.40 L x 2.28 W x 0.50 H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm) | 2.40 L x 2.28 W x 0.50 H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm) | 2.40 L x 2.28 W x 0.50 H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm) | 2.40 L x 2.28 W x 0.50 H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm) | 2.40 L x 2.28 W x 0.50 H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm) |