CL21B473KBCSFNC.pdf
| Immagine |
| Series | CL | CL | CL | CL | CL |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 0.047 µF | 0.047 µF | 0.047 µF | 0.047 µF | 0.047 µF |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| Voltage-Rated | 50V | 50V | 50V | 50V | 50V |
| TemperatureCoefficient | X7R | X7R | X7R | X7R | X7R |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height-Seated(Max) | - | - | - | - | - |
| Thickness(Max) | 0.037 (0.95mm) | 0.037 (0.95mm) | 0.037 (0.95mm) | 0.037 (0.95mm) | 0.037 (0.95mm) |