Cornell Dubilier Electronics (CDE) CM04ED470JO3
Numero parte
CM04ED470JO3
Produttore
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Categoria:
Glimmer- und PTFE-Kondensatoren
Imballaggio
Radial
Scheda tecnica
CM04ED470JO3.pdf
Descrizione
CAP MICA 500V
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order CM04ED470JO3 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the CM04ED470JO3 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CM04ED470JO3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CM04ED470JO3.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case Radial Radial Radial Radial Radial
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series CM04 CM04 CM04 CM04 CM04
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 47 pF 47 pF 47 pF 47 pF 47 pF
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Voltage-Rated 500 V 500 V 500 V 500 V 500 V
DielectricMaterial Mica Mica Mica Mica Mica
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
LeadSpacing 0.142 (3.60mm) 0.142 (3.60mm) 0.142 (3.60mm) 0.142 (3.60mm) 0.142 (3.60mm)
Features General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
Size/Dimension 0.370 L x 0.189 W (9.40mm x 4.80mm) 0.370 L x 0.189 W (9.40mm x 4.80mm) 0.370 L x 0.189 W (9.40mm x 4.80mm) 0.370 L x 0.189 W (9.40mm x 4.80mm) 0.370 L x 0.189 W (9.40mm x 4.80mm)