CQS48150-8-R.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CQS48150-8-R.
| Immagine |
| Package/Case | 8-DIP Module | 8-DIP Module | 8-DIP Module | 8-DIP Module | 8-DIP Module |
| Packaging | Box | Box | Box | Box | Box |
| Series | CQS (160W) | CQS (160W) | CQS (160W) | CQS (160W) | CQS (160W) |
| ProductStatus | Last Time Buy | Last Time Buy | Last Time Buy | Last Time Buy | Last Time Buy |
| Type | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module | Isolated Module |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 40V | 40V | 40V | 40V | 40V |
| Voltage-Input(Max) | 60V | 60V | 60V | 60V | 60V |
| Voltage-Output1 | 15V | 15V | 15V | 15V | 15V |
| Voltage-Output2 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output3 | - | - | - | - | - |
| Voltage-Output4 | - | - | - | - | - |
| Current-Output(Max) | 8A | 8A | 8A | 8A | 8A |
| Power(Watts) | 120 W | 120 W | 120 W | 120 W | 120 W |
| Voltage-Isolation | 1.5 kV | 1.5 kV | 1.5 kV | 1.5 kV | 1.5 kV |
| Features | - | - | - | - | - |
| Efficiency | 92% | 92% | 92% | 92% | 92% |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 2.28 L x 1.45 W x 0.33 H (57.9mm x 36.8mm x 8.5mm) | 2.28 L x 1.45 W x 0.33 H (57.9mm x 36.8mm x 8.5mm) | 2.28 L x 1.45 W x 0.33 H (57.9mm x 36.8mm x 8.5mm) | 2.28 L x 1.45 W x 0.33 H (57.9mm x 36.8mm x 8.5mm) | 2.28 L x 1.45 W x 0.33 H (57.9mm x 36.8mm x 8.5mm) |