CR Magnetics Inc. CR4160-0.5
Numero parte
CR4160-0.5
Produttore
CR Magnetics Inc.
Categoria:
Stromwandler
Imballaggio
Module, Dual Pass Through
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.CR4160-0.5.pdf
Descrizione
SENSOR CURRENT XFMR 0.5A AC
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order CR4160-0.5 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the CR4160-0.5 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CR4160-0.5?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CR4160-0.5.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as CR4160-0.5 pin diagram, CR4160-0.5 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Produttore CR Magnetics Inc. CR Magnetics Inc. CR Magnetics Inc. CR Magnetics Inc. CR Magnetics Inc.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series CR4100 CR4100 CR4100 CR4100 CR4100
ProductStatus Active Active Active Active Active
ForMeasuring AC AC AC AC AC
Current-Sensing 500mA 500mA 500mA 500mA 500mA
NumberofChannels 2 2 2 2 2
Output Ratiometric, 4mA ~ 20mA Ratiometric, 4mA ~ 20mA Ratiometric, 4mA ~ 20mA Ratiometric, 4mA ~ 20mA Ratiometric, 4mA ~ 20mA
Sensitivity - - - - -
Frequency 20Hz ~ 5kHz 20Hz ~ 5kHz 20Hz ~ 5kHz 20Hz ~ 5kHz 20Hz ~ 5kHz
Linearity - - - - -
Accuracy ±0.5% ±0.5% ±0.5% ±0.5% ±0.5%
Voltage-Supply 24V 24V 24V 24V 24V
ResponseTime 250ms 250ms 250ms 250ms 250ms
Current-Supply(Max) 70mA 70mA 70mA 70mA 70mA
OperatingTemperature 0°C ~ 60°C 0°C ~ 60°C 0°C ~ 60°C 0°C ~ 60°C 0°C ~ 60°C