Bourns Inc. CRM1206-FX-8201ELF
Numero parte
CRM1206-FX-8201ELF
Produttore
Bourns Inc.
Categoria:
Chip-Widerstände (Oberflächenmontage)
Imballaggio
1206 (3216 Metric)
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.CRM1206-FX-8201ELF.pdf
Descrizione
RESHIGHPOWER 1206 8K20 1% 500MW
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order CRM1206-FX-8201ELF on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the CRM1206-FX-8201ELF price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CRM1206-FX-8201ELF?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Produttore Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series CRM1206 CRM1206 CRM1206 CRM1206 CRM1206
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 8.2 kOhms 8.2 kOhms 8.2 kOhms 8.2 kOhms 8.2 kOhms
Tolerance ±1% ±1% ±1% ±1% ±1%
Power(Watts) 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W
Composition Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film
Features Current Sense Current Sense Current Sense Current Sense Current Sense
TemperatureCoefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.122 L x 0.063 W (3.10mm x 1.60mm) 0.122 L x 0.063 W (3.10mm x 1.60mm) 0.122 L x 0.063 W (3.10mm x 1.60mm) 0.122 L x 0.063 W (3.10mm x 1.60mm) 0.122 L x 0.063 W (3.10mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max) 0.026 (0.65mm) 0.026 (0.65mm) 0.026 (0.65mm) 0.026 (0.65mm) 0.026 (0.65mm)