Central Technologies CTGS73F-270M
Numero parte
CTGS73F-270M
Produttore
Central Technologies
Categoria:
Festinduktivitäten
Imballaggio
Nonstandard
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.CTGS73F-270M.pdf
Descrizione
27UH SMD UNSHLD POWER INDUCTOR
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order CTGS73F-270M on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the CTGS73F-270M price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CTGS73F-270M?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CTGS73F-270M.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series CTGS73F CTGS73F CTGS73F CTGS73F CTGS73F
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound
Material-Core - - - - -
Inductance 27 µH 27 µH 27 µH 27 µH 27 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating(Amps) 940 mA 940 mA 940 mA 940 mA 940 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 150mOhm Max 150mOhm Max 150mOhm Max 150mOhm Max 150mOhm Max
Q@Freq - - - - -
Frequency-SelfResonant - - - - -
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -30°C ~ 100°C -30°C ~ 100°C -30°C ~ 100°C -30°C ~ 100°C -30°C ~ 100°C
InductanceFrequency-Test 2.52 MHz 2.52 MHz 2.52 MHz 2.52 MHz 2.52 MHz