Central Technologies CTM1F-8R2M
Numero parte
CTM1F-8R2M
Produttore
Central Technologies
Categoria:
Festinduktivitäten
Imballaggio
Axial
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.CTM1F-8R2M.pdf
Descrizione
8.2UH AXIAL MOLDED INDUCTOR
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order CTM1F-8R2M on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the CTM1F-8R2M price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CTM1F-8R2M?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CTM1F-8R2M.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as CTM1F-8R2M pin diagram, CTM1F-8R2M datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case Axial Axial Axial Axial Axial
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series CTM1F CTM1F CTM1F CTM1F CTM1F
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Molded Molded Molded Molded Molded
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 8.2 µH 8.2 µH 8.2 µH 8.2 µH 8.2 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating(Amps) 155 mA 155 mA 155 mA 155 mA 155 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 2.7Ohm Max 2.7Ohm Max 2.7Ohm Max 2.7Ohm Max 2.7Ohm Max
Q@Freq 55 @ 7.9MHz 55 @ 7.9MHz 55 @ 7.9MHz 55 @ 7.9MHz 55 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant 55MHz 55MHz 55MHz 55MHz 55MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz