Central Technologies CTRFB0810F-680K
Numero parte
CTRFB0810F-680K
Produttore
Central Technologies
Categoria:
Festinduktivitäten
Imballaggio
Radial, Vertical Cylinder
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.CTRFB0810F-680K.pdf
Descrizione
68UH RADIAL FIXED INDUCTOR
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order CTRFB0810F-680K on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the CTRFB0810F-680K price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CTRFB0810F-680K?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series CTRFB0810F CTRFB0810F CTRFB0810F CTRFB0810F CTRFB0810F
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type - - - - -
Material-Core - - - - -
Inductance 68 µH 68 µH 68 µH 68 µH 68 µH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
CurrentRating(Amps) 2.4 A 2.4 A 2.4 A 2.4 A 2.4 A
Current-Saturation(Isat) 1.6A 1.6A 1.6A 1.6A 1.6A
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 150mOhm Max 150mOhm Max 150mOhm Max 150mOhm Max 150mOhm Max
Q@Freq - - - - -
Frequency-SelfResonant 7.5MHz 7.5MHz 7.5MHz 7.5MHz 7.5MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz