Infineon Technologies D820N26TXPSA1
Numero parte
D820N26TXPSA1
Produttore
Infineon Technologies
Categoria:
Dioden – Gleichrichter – Einzeldioden
Imballaggio
DO-200AA, A-PUK
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.D820N26TXPSA1.pdf
Descrizione
DIODE GEN PURP 2.6KV 820A
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order D820N26TXPSA1 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the D820N26TXPSA1 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of D820N26TXPSA1?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of D820N26TXPSA1.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series
RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS
Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Diode Type Standard Standard Standard Standard Standard
Part Status Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Mounting Type Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount
Capacitance @ Vr, F - - - - -
Reverse Recovery Time (trr) - - - - -
Current - Reverse Leakage @ Vr 40 mA @ 2600 V 40 mA @ 2600 V 40 mA @ 2600 V 40 mA @ 2600 V 40 mA @ 2600 V
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 2600 V 2600 V 2600 V 2600 V 2600 V
Current - Average Rectified (Io) 820A 820A 820A 820A 820A
Operating Temperature -40°C ~ 180°C -40°C ~ 180°C -40°C ~ 180°C -40°C ~ 180°C -40°C ~ 180°C
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.25 V @ 750 A 1.25 V @ 750 A 1.25 V @ 750 A 1.25 V @ 750 A 1.25 V @ 750 A