Cinch Connectivity Solutions DCCM21PCBRP
Numero parte
DCCM21PCBRP
Produttore
Cinch Connectivity Solutions
Categoria:
D-Sub-Steckverbinder
Imballaggio
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.DCCM21PCBRP.pdf
Descrizione
CONN MICRO-D PLUG 21POS R/A SLDR
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order DCCM21PCBRP on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the DCCM21PCBRP price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DCCM21PCBRP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DCCM21PCBRP.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series Dura-Con™ Dura-Con™ Dura-Con™ Dura-Con™ Dura-Con™
ProductStatus Active Active Active Active Active
ConnectorStyle D-Type, Micro-D D-Type, Micro-D D-Type, Micro-D D-Type, Micro-D D-Type, Micro-D
ConnectorType Plug, Male Pins Plug, Male Pins Plug, Male Pins Plug, Male Pins Plug, Male Pins
NumberofPositions 21 21 21 21 21
NumberofRows 2 2 2 2 2
ContactType Signal Signal Signal Signal Signal
Termination Solder Solder Solder Solder Solder
PrimaryMaterial - - - - -
ContactFinish Gold Gold Gold Gold Gold
IngressProtection - - - - -
MaterialFlammabilityRating UL94 V-0 UL94 V-0 UL94 V-0 UL94 V-0 UL94 V-0
CurrentRating(Amps) 3A 3A 3A 3A 3A
BacksetSpacing 0.130 (3.30mm) 0.130 (3.30mm) 0.130 (3.30mm) 0.130 (3.30mm) 0.130 (3.30mm)