Hirose Electric Co Ltd DF4-6PA-2R28
Numero parte
DF4-6PA-2R28
Produttore
Hirose Electric Co Ltd
Categoria:
Rechteck-Steckverbinder – Platinenanschluss, Direktverdrahtung
Imballaggio
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.DF4-6PA-2R28.pdf
Descrizione
CONN WIRE IDC 6POS 28AWG PCB RA
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order DF4-6PA-2R28 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the DF4-6PA-2R28 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DF4-6PA-2R28?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DF4-6PA-2R28.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series DF4 DF4 DF4 DF4 DF4
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
ConnectorType Individual Wires Individual Wires Individual Wires Individual Wires Individual Wires
NumberofPositions 6 6 6 6 6
CablePitch 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm)
Board-SidePitch 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm)
NumberofRows 1 1 1 1 1
RowSpacing - - - - -
CableTermination IDC IDC IDC IDC IDC
WireGauge 28 AWG, Stranded 28 AWG, Stranded 28 AWG, Stranded 28 AWG, Stranded 28 AWG, Stranded