Hirose Electric Co Ltd DF51K-12DP-2DS(800)
Numero parte
DF51K-12DP-2DS(800)
Produttore
Hirose Electric Co Ltd
Categoria:
Rechteck-Steckverbinder – Stiftleisten, Stiftkontakte
Imballaggio
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.DF51K-12DP-2DS(800).pdf
Descrizione
CONN HDR 2MM DUAL TIN R/A 12POS
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order DF51K-12DP-2DS(800) on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the DF51K-12DP-2DS(800) price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DF51K-12DP-2DS(800)?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
Series SignalBee™ DF51K SignalBee™ DF51K SignalBee™ DF51K SignalBee™ DF51K SignalBee™ DF51K
ProductStatus Active Active Active Active Active
ConnectorType Header Header Header Header Header
ContactType Male Pin Male Pin Male Pin Male Pin Male Pin
Pitch-Mating 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm)
NumberofPositions 12 12 12 12 12
NumberofRows 2 2 2 2 2
RowSpacing-Mating 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm)
NumberofPositionsLoaded All All All All All
Shrouding Shrouded - 4 Wall Shrouded - 4 Wall Shrouded - 4 Wall Shrouded - 4 Wall Shrouded - 4 Wall
Termination Solder Solder Solder Solder Solder
FasteningType Latch Holder Latch Holder Latch Holder Latch Holder Latch Holder
ContactLength-Mating - - - - -
ContactLength-Post 0.118 (3.00mm) 0.118 (3.00mm) 0.118 (3.00mm) 0.118 (3.00mm) 0.118 (3.00mm)
OverallContactLength - - - - -
InsulationHeight 0.248 (6.30mm) 0.248 (6.30mm) 0.248 (6.30mm) 0.248 (6.30mm) 0.248 (6.30mm)