DF60FR-3P-10.16DSA(50).pdf
| Immagine |
| Packaging | Tray | Tray | Tray | Tray | Tray |
| Series | EnerBee™ DF60 | EnerBee™ DF60 | EnerBee™ DF60 | EnerBee™ DF60 | EnerBee™ DF60 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| ConnectorType | Header | Header | Header | Header | Header |
| ContactType | Male Blade | Male Blade | Male Blade | Male Blade | Male Blade |
| Pitch-Mating | 0.400 (10.16mm) | 0.400 (10.16mm) | 0.400 (10.16mm) | 0.400 (10.16mm) | 0.400 (10.16mm) |
| NumberofPositions | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| NumberofRows | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| RowSpacing-Mating | - | - | - | - | - |
| NumberofPositionsLoaded | All | All | All | All | All |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Termination | Solder | Solder | Solder | Solder | Solder |
| FasteningType | Latch Holder | Latch Holder | Latch Holder | Latch Holder | Latch Holder |
| ContactLength-Mating | - | - | - | - | - |
| ContactLength-Post | 0.150 (3.81mm) | 0.150 (3.81mm) | 0.150 (3.81mm) | 0.150 (3.81mm) | 0.150 (3.81mm) |
| OverallContactLength | - | - | - | - | - |
| InsulationHeight | 0.846 (21.50mm) | 0.846 (21.50mm) | 0.846 (21.50mm) | 0.846 (21.50mm) | 0.846 (21.50mm) |