Diodes Incorporated DFLZ12Q-7
Numero parte
DFLZ12Q-7
Produttore
Diodes Incorporated
Categoria:
Dioden – Zener – Einzeldioden
Imballaggio
POWERDI®123
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.DFLZ12Q-7.pdf
Descrizione
DIODE ZENER 12V 1W POWERDI123
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order DFLZ12Q-7 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the DFLZ12Q-7 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DFLZ12Q-7?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DFLZ12Q-7.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as DFLZ12Q-7 pin diagram, DFLZ12Q-7 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Part Status Active Active Active Active Active
Power - Max 1 W 1 W 1 W 1 W 1 W
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Package / Case 1 Ohms 1 Ohms 1 Ohms 1 Ohms 1 Ohms
Impedance (Max) (Zzt) -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C
Operating Temperature 12 V 12 V 12 V 12 V 12 V
Supplier Device Package 5 µA @ 7.5 V 5 µA @ 7.5 V 5 µA @ 7.5 V 5 µA @ 7.5 V 5 µA @ 7.5 V
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 1.2 V @ 200 mA 1.2 V @ 200 mA 1.2 V @ 200 mA 1.2 V @ 200 mA 1.2 V @ 200 mA