DMP65H13D0HSS-13.pdf
| Immagine |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| FETType | P-Channel | P-Channel | P-Channel | P-Channel | P-Channel |
| DraintoSourceVoltage(Vdss) | 600 V | 600 V | 600 V | 600 V | 600 V |
| Current-ContinuousDrain(Id)@25°C | 250mA (Ta) | 250mA (Ta) | 250mA (Ta) | 250mA (Ta) | 250mA (Ta) |
| DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) | 10V | 10V | 10V | 10V | 10V |
| RdsOn(Max)@IdVgs | 13Ohm @ 250mA, 10V | 13Ohm @ 250mA, 10V | 13Ohm @ 250mA, 10V | 13Ohm @ 250mA, 10V | 13Ohm @ 250mA, 10V |
| Vgs(th)(Max)@Id | 4V @ 250µA | 4V @ 250µA | 4V @ 250µA | 4V @ 250µA | 4V @ 250µA |
| GateCharge(Qg)(Max)@Vgs | 13.4 nC @ 10 V | 13.4 nC @ 10 V | 13.4 nC @ 10 V | 13.4 nC @ 10 V | 13.4 nC @ 10 V |
| Vgs(Max) | ±30V | ±30V | ±30V | ±30V | ±30V |
| InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds | 582 pF @ 25 V | 582 pF @ 25 V | 582 pF @ 25 V | 582 pF @ 25 V | 582 pF @ 25 V |
| FETFeature | - | - | - | - | - |
| PowerDissipation(Max) | 1.9W (Ta) | 1.9W (Ta) | 1.9W (Ta) | 1.9W (Ta) | 1.9W (Ta) |