Diodes Incorporated DMT10H017LPD-13
Numero parte
DMT10H017LPD-13
Produttore
Diodes Incorporated
Categoria:
Transistoren – FETs, MOSFETs – Arrays
Imballaggio
8-PowerTDFN
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.DMT10H017LPD-13.pdf
Descrizione
MOSFET BVDSS: 61V-100V POWERDI50
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order DMT10H017LPD-13 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the DMT10H017LPD-13 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DMT10H017LPD-13?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
ProductStatus Active Active Active Active Active
FETFeature Standard Standard Standard Standard Standard
DraintoSourceVoltage(Vdss) 100V 100V 100V 100V 100V
Current-ContinuousDrain(Id)@25°C 54.7A (Tc) 54.7A (Tc) 54.7A (Tc) 54.7A (Tc) 54.7A (Tc)
RdsOn(Max)@IdVgs 17.4mOhm @ 17A, 10V 17.4mOhm @ 17A, 10V 17.4mOhm @ 17A, 10V 17.4mOhm @ 17A, 10V 17.4mOhm @ 17A, 10V
Vgs(th)(Max)@Id 3V @ 250µA 3V @ 250µA 3V @ 250µA 3V @ 250µA 3V @ 250µA
GateCharge(Qg)(Max)@Vgs 28.6nC @ 10V 28.6nC @ 10V 28.6nC @ 10V 28.6nC @ 10V 28.6nC @ 10V
InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds 1986pF @ 50V 1986pF @ 50V 1986pF @ 50V 1986pF @ 50V 1986pF @ 50V
Power-Max 2.2W (Ta), 78W (Tc) 2.2W (Ta), 78W (Tc) 2.2W (Ta), 78W (Tc) 2.2W (Ta), 78W (Tc) 2.2W (Ta), 78W (Tc)