Diodes Incorporated DMT6009LFG-7
Numero parte
DMT6009LFG-7
Produttore
Diodes Incorporated
Categoria:
Transistoren – FETs, MOSFETs – Einzeltransistoren
Imballaggio
PowerDI3333-8
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.DMT6009LFG-7.pdf
Descrizione
MOSFET N-CH 60V 11A PWRDI3333
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order DMT6009LFG-7 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the DMT6009LFG-7 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DMT6009LFG-7?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DMT6009LFG-7.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
FETType N-Channel N-Channel N-Channel N-Channel N-Channel
DraintoSourceVoltage(Vdss) 60 V 60 V 60 V 60 V 60 V
Current-ContinuousDrain(Id)@25°C 11A (Ta), 34A (Tc) 11A (Ta), 34A (Tc) 11A (Ta), 34A (Tc) 11A (Ta), 34A (Tc) 11A (Ta), 34A (Tc)
DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) 4.5V, 10V 4.5V, 10V 4.5V, 10V 4.5V, 10V 4.5V, 10V
RdsOn(Max)@IdVgs 10mOhm @ 13.5A, 10V 10mOhm @ 13.5A, 10V 10mOhm @ 13.5A, 10V 10mOhm @ 13.5A, 10V 10mOhm @ 13.5A, 10V
Vgs(th)(Max)@Id 2V @ 250µA 2V @ 250µA 2V @ 250µA 2V @ 250µA 2V @ 250µA
GateCharge(Qg)(Max)@Vgs 33.5 nC @ 10 V 33.5 nC @ 10 V 33.5 nC @ 10 V 33.5 nC @ 10 V 33.5 nC @ 10 V
Vgs(Max) ±16V ±16V ±16V ±16V ±16V
InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds 1925 pF @ 30 V 1925 pF @ 30 V 1925 pF @ 30 V 1925 pF @ 30 V 1925 pF @ 30 V
FETFeature - - - - -
PowerDissipation(Max) 2.08W (Ta), 19.2W (Tc) 2.08W (Ta), 19.2W (Tc) 2.08W (Ta), 19.2W (Tc) 2.08W (Ta), 19.2W (Tc) 2.08W (Ta), 19.2W (Tc)