DMTH6004SCTBQ-13.pdf
| FETType | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel |
| DraintoSourceVoltage(Vdss) | 60 V | 60 V | 60 V | 60 V | 60 V |
| Current-ContinuousDrain(Id)@25°C | 100A (Tc) | 100A (Tc) | 100A (Tc) | 100A (Tc) | 100A (Tc) |
| DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) | 10V | 10V | 10V | 10V | 10V |
| RdsOn(Max)@IdVgs | 3.4mOhm @ 100A, 10V | 3.4mOhm @ 100A, 10V | 3.4mOhm @ 100A, 10V | 3.4mOhm @ 100A, 10V | 3.4mOhm @ 100A, 10V |
| Vgs(th)(Max)@Id | 4V @ 250µA | 4V @ 250µA | 4V @ 250µA | 4V @ 250µA | 4V @ 250µA |
| GateCharge(Qg)(Max)@Vgs | 95.4 nC @ 10 V | 95.4 nC @ 10 V | 95.4 nC @ 10 V | 95.4 nC @ 10 V | 95.4 nC @ 10 V |
| Vgs(Max) | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V |
| InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds | 4556 pF @ 30 V | 4556 pF @ 30 V | 4556 pF @ 30 V | 4556 pF @ 30 V | 4556 pF @ 30 V |
| FETFeature | - | - | - | - | - |
| PowerDissipation(Max) | 4.7W (Ta), 136W (Tc) | 4.7W (Ta), 136W (Tc) | 4.7W (Ta), 136W (Tc) | 4.7W (Ta), 136W (Tc) | 4.7W (Ta), 136W (Tc) |