Signal Transformer DP-241-7-24L
Numero parte
DP-241-7-24L
Produttore
Signal Transformer
Categoria:
Leistungstransformatoren
Imballaggio
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.DP-241-7-24L.pdf
Descrizione
PWR XFMR LAMINATED 56VA CHAS MT
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order DP-241-7-24L on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the DP-241-7-24L price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DP-241-7-24L?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DP-241-7-24L.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series Two-4-One™ Two-4-One™ Two-4-One™ Two-4-One™ Two-4-One™
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Laminated Core Laminated Core Laminated Core Laminated Core Laminated Core
Voltage-Primary 115V, 230V 115V, 230V 115V, 230V 115V, 230V 115V, 230V
Voltage-Secondary(FullLoad) 24V 24V 24V 24V 24V
Current-Output(Max) 2.4A 2.4A 2.4A 2.4A 2.4A
PrimaryWinding(s) Dual Dual Dual Dual Dual
SecondaryWinding(s) Single Single Single Single Single
CenterTap Yes Yes Yes Yes Yes
Power-Max 56VA 56VA 56VA 56VA 56VA
MountingType Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount
TerminationStyle Wire Leads Wire Leads Wire Leads Wire Leads Wire Leads
Size/Dimension 93.70mm L x 49.20mm W 93.70mm L x 49.20mm W 93.70mm L x 49.20mm W 93.70mm L x 49.20mm W 93.70mm L x 49.20mm W
Height-Seated(Max) 57.80mm 57.80mm 57.80mm 57.80mm 57.80mm