Sensata-Crydom DR48D12R
Numero parte
DR48D12R
Produttore
Sensata-Crydom
Categoria:
Halbleiterrelais
Imballaggio
Module
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.DR48D12R.pdf
Descrizione
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-600V
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order DR48D12R on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the DR48D12R price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DR48D12R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DR48D12R.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as DR48D12R pin diagram, DR48D12R datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Produttore Sensata-Crydom Sensata-Crydom Sensata-Crydom Sensata-Crydom Sensata-Crydom
Package/Case Module Module Module Module Module
Packaging Bulk,Bulk Bulk,Bulk Bulk,Bulk Bulk,Bulk Bulk,Bulk
Series DR DR DR DR DR
ProductStatus Active Active Active Active Active
MountingType DIN Rail DIN Rail DIN Rail DIN Rail DIN Rail
OutputType AC AC AC AC AC
Voltage-Input 4 ~ 32VDC 4 ~ 32VDC 4 ~ 32VDC 4 ~ 32VDC 4 ~ 32VDC
Voltage-Load 48 V ~ 600 V 48 V ~ 600 V 48 V ~ 600 V 48 V ~ 600 V 48 V ~ 600 V
LoadCurrent 12 A 12 A 12 A 12 A 12 A