Microchip Technology DSC1001DE2-100.0000T
Numero parte
DSC1001DE2-100.0000T
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.DSC1001DE2-100.0000T.pdf
Descrizione
MEMS OSC XO 100.0000MHZ CMOS SMD
Product details
1. How to order DSC1001DE2-100.0000T on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the DSC1001DE2-100.0000T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DSC1001DE2-100.0000T?
Series DSC1001 DSC1001 DSC1001 DSC1001 DSC1001
Frequency 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz
Output CMOS CMOS CMOS CMOS CMOS
Voltage-Supply 1.8V ~ 3.3V 1.8V ~ 3.3V 1.8V ~ 3.3V 1.8V ~ 3.3V 1.8V ~ 3.3V
FrequencyStability ±25ppm ±25ppm ±25ppm ±25ppm ±25ppm
AbsolutePullRange(APR) - - - - -
OperatingTemperature -20°C ~ 70°C -20°C ~ 70°C -20°C ~ 70°C -20°C ~ 70°C -20°C ~ 70°C
SpreadSpectrumBandwidth - - - - -
Current-Supply(Max) 8.7mA 8.7mA 8.7mA 8.7mA 8.7mA
Ratings AEC-Q100 AEC-Q100 AEC-Q100 AEC-Q100 AEC-Q100
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm) 0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm) 0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm) 0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm) 0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm)