DSC2001R0L.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DSC2001R0L.
| Immagine |
| Series | - | - | - | - | - |
| TransistorType | NPN | NPN | NPN | NPN | NPN |
| Current-Collector(Ic)(Max) | 100 mA | 100 mA | 100 mA | 100 mA | 100 mA |
| Voltage-CollectorEmitterBreakdown(Max) | 50 V | 50 V | 50 V | 50 V | 50 V |
| VceSaturation(Max)@IbIc | 300mV @ 10mA, 100mA | 300mV @ 10mA, 100mA | 300mV @ 10mA, 100mA | 300mV @ 10mA, 100mA | 300mV @ 10mA, 100mA |
| Current-CollectorCutoff(Max) | 100µA | 100µA | 100µA | 100µA | 100µA |
| DCCurrentGain(hFE)(Min)@IcVce | 210 @ 2mA, 10V | 210 @ 2mA, 10V | 210 @ 2mA, 10V | 210 @ 2mA, 10V | 210 @ 2mA, 10V |
| Power-Max | 200 mW | 200 mW | 200 mW | 200 mW | 200 mW |
| Frequency-Transition | 150MHz | 150MHz | 150MHz | 150MHz | 150MHz |
| OperatingTemperature | 150°C (TJ) | 150°C (TJ) | 150°C (TJ) | 150°C (TJ) | 150°C (TJ) |