Panasonic Electronic Components ECE-A1AN101X
Numero parte
ECE-A1AN101X
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.ECE-A1AN101X.pdf
Descrizione
CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order ECE-A1AN101X on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the ECE-A1AN101X price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ECE-A1AN101X?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ECE-A1AN101X.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Immagine ECE-A1HN101U ECE-A1HN100UB ECE-A1HN4R7UB ECE-A1AN101XB ECE-A1EN101UB
Numero parte ECE-A1HN101U ECE-A1HN100UB ECE-A1HN4R7UB ECE-A1AN101XB ECE-A1EN101UB
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series SU SU SU SU SU
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 100 µF 100 µF 100 µF 100 µF 100 µF
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Voltage-Rated 10 V 10 V 10 V 10 V 10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance) - - - - -
Lifetime@Temp 2000 Hrs @ 85°C 2000 Hrs @ 85°C 2000 Hrs @ 85°C 2000 Hrs @ 85°C 2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Polarization Bi-Polar Bi-Polar Bi-Polar Bi-Polar Bi-Polar
Ratings - - - - -
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
RippleCurrent@LowFrequency 130 mA @ 120 Hz 130 mA @ 120 Hz 130 mA @ 120 Hz 130 mA @ 120 Hz 130 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency 221 mA @ 10 kHz 221 mA @ 10 kHz 221 mA @ 10 kHz 221 mA @ 10 kHz 221 mA @ 10 kHz
Impedance - - - - -
LeadSpacing 0.098 (2.50mm) 0.098 (2.50mm) 0.098 (2.50mm) 0.098 (2.50mm) 0.098 (2.50mm)
Size/Dimension 0.248 Dia (6.30mm) 0.248 Dia (6.30mm) 0.248 Dia (6.30mm) 0.248 Dia (6.30mm) 0.248 Dia (6.30mm)
Height-Seated(Max) 0.441 (11.20mm) 0.441 (11.20mm) 0.441 (11.20mm) 0.441 (11.20mm) 0.441 (11.20mm)