ECW-FG1B155JA.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ECW-FG1B155JA.
| Immagine |
| Package/Case | Radial | Radial | Radial | Radial | Radial |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | ECWFG | ECWFG | ECWFG | ECWFG | ECWFG |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 1.5 µF | 1.5 µF | 1.5 µF | 1.5 µF | 1.5 µF |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| VoltageRating-AC | - | - | - | - | - |
| VoltageRating-DC | 1100V (1.1kV) | 1100V (1.1kV) | 1100V (1.1kV) | 1100V (1.1kV) | 1100V (1.1kV) |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | - | - | - | - | - |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 1.240 L x 0.472 W (31.50mm x 12.00mm) | 1.240 L x 0.472 W (31.50mm x 12.00mm) | 1.240 L x 0.472 W (31.50mm x 12.00mm) | 1.240 L x 0.472 W (31.50mm x 12.00mm) | 1.240 L x 0.472 W (31.50mm x 12.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.984 (25.00mm) | 0.984 (25.00mm) | 0.984 (25.00mm) | 0.984 (25.00mm) | 0.984 (25.00mm) |
| Termination | PC Pins | PC Pins | PC Pins | PC Pins | PC Pins |
| LeadSpacing | 1.083 (27.50mm) | 1.083 (27.50mm) | 1.083 (27.50mm) | 1.083 (27.50mm) | 1.083 (27.50mm) |