Rohm Semiconductor EDZVT2R20B
Numero parte
EDZVT2R20B
Produttore
Rohm Semiconductor
Categoria:
Dioden – Zener – Einzeldioden
Imballaggio
SC-79, SOD-523
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.EDZVT2R20B.pdf
Descrizione
DIODE ZENER 20V 150MW EMD2
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order EDZVT2R20B on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the EDZVT2R20B price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of EDZVT2R20B?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of EDZVT2R20B.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as EDZVT2R20B pin diagram, EDZVT2R20B datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Series
RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS
Tolerance ±2% ±2% ±2% ±2% ±2%
Part Status Active Active Active Active Active
Power - Max 150 mW 150 mW 150 mW 150 mW 150 mW
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Package / Case 85 Ohms 85 Ohms 85 Ohms 85 Ohms 85 Ohms
Impedance (Max) (Zzt) -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C
Operating Temperature 20 V 20 V 20 V 20 V 20 V
Supplier Device Package 100 nA @ 15 V 100 nA @ 15 V 100 nA @ 15 V 100 nA @ 15 V 100 nA @ 15 V