Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of EEF-SE0D391CR.
| Immagine |
| Series | SP-Cap SE | SP-Cap SE | SP-Cap SE | SP-Cap SE | SP-Cap SE |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Type | Polymer | Polymer | Polymer | Polymer | Polymer |
| Capacitance | 390 µF | 390 µF | 390 µF | 390 µF | 390 µF |
| Tolerance | - | - | - | - | - |
| Voltage-Rated | 2 V | 2 V | 2 V | 2 V | 2 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | - | - | - | - | - |
| Lifetime@Temp | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Features | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@HighFrequency | - | - | - | - | - |
| Impedance | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) | 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) | 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) | 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) | 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) |
| Height-Seated(Max) | - | - | - | - | - |
| SurfaceMountLandSize | 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) | 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) | 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) | 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) | 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) |