Panasonic Electronic Components ERG-2SJ202E
Numero parte
ERG-2SJ202E
Scheda tecnica
ERG-2SJ202E.pdf
Product details
1. How to order ERG-2SJ202E on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the ERG-2SJ202E price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ERG-2SJ202E?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ERG-2SJ202E.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series CC CC CC CC CC
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Resistance 2 kOhms 2 kOhms 2 kOhms 2 kOhms 2 kOhms
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Power(Watts) 2W 2W 2W 2W 2W
Composition Metal Oxide Film Metal Oxide Film Metal Oxide Film Metal Oxide Film Metal Oxide Film
TemperatureCoefficient ±350ppm/°C ±350ppm/°C ±350ppm/°C ±350ppm/°C ±350ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 200°C -55°C ~ 200°C -55°C ~ 200°C -55°C ~ 200°C -55°C ~ 200°C
Size/Dimension Axial Axial Axial Axial Axial
Height-Seated(Max) 0.157 Dia x 0.472 L (4.00mm x 12.00mm) 0.157 Dia x 0.472 L (4.00mm x 12.00mm) 0.157 Dia x 0.472 L (4.00mm x 12.00mm) 0.157 Dia x 0.472 L (4.00mm x 12.00mm) 0.157 Dia x 0.472 L (4.00mm x 12.00mm)