ERG-2SJ562A.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ERG-2SJ562A.
| Resistance | 5.6 kOhms | 5.6 kOhms | 5.6 kOhms | 5.6 kOhms | 5.6 kOhms |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Power(Watts) | 2W | 2W | 2W | 2W | 2W |
| TemperatureCoefficient | ±350ppm/°C | ±350ppm/°C | ±350ppm/°C | ±350ppm/°C | ±350ppm/°C |
| Size/Dimension | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Height-Seated(Max) | 0.157 Dia x 0.472 L (4.00mm x 12.00mm) | 0.157 Dia x 0.472 L (4.00mm x 12.00mm) | 0.157 Dia x 0.472 L (4.00mm x 12.00mm) | 0.157 Dia x 0.472 L (4.00mm x 12.00mm) | 0.157 Dia x 0.472 L (4.00mm x 12.00mm) |