Panasonic Electronic Components EVJ-C20F02A24
Numero parte
EVJ-C20F02A24
Produttore
Panasonic Electronic Components
Categoria:
Drehpotentiometer, Regelwiderstände
Imballaggio
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.EVJ-C20F02A24.pdf
Descrizione
POT 20K OHM 1/20W LOGARITHMIC
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order EVJ-C20F02A24 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the EVJ-C20F02A24 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of EVJ-C20F02A24?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of EVJ-C20F02A24.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series EVJ EVJ EVJ EVJ EVJ
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Resistance(Ohms) 20k 20k 20k 20k 20k
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Power(Watts) 0.05W, 1/20W 0.05W, 1/20W 0.05W, 1/20W 0.05W, 1/20W 0.05W, 1/20W
BuiltinSwitch None None None None None
NumberofTurns 1 1 1 1 1
Features - - - - -
Taper Logarithmic Logarithmic Logarithmic Logarithmic Logarithmic
NumberofGangs 2 2 2 2 2
AdjustmentType Side Adjustment Side Adjustment Side Adjustment Side Adjustment Side Adjustment
TemperatureCoefficient - - - - -
Rotation 300° 300° 300° 300° 300°
ResistiveMaterial - - - - -
ActuatorType Flatted Flatted Flatted Flatted Flatted
ActuatorLength 0.689 (17.50mm) 0.689 (17.50mm) 0.689 (17.50mm) 0.689 (17.50mm) 0.689 (17.50mm)
ActuatorDiameter 0.236 (6.00mm) 0.236 (6.00mm) 0.236 (6.00mm) 0.236 (6.00mm) 0.236 (6.00mm)