Panasonic Electronic Components EXB-E10C271J
Numero parte
EXB-E10C271J
Produttore
Panasonic Electronic Components
Categoria:
Widerstandsnetzwerke, Arrays
Imballaggio
1608, Concave, Long Side Terminals
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.EXB-E10C271J.pdf
Descrizione
RES ARRAY 8 RES 270 OHM 1608
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order EXB-E10C271J on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the EXB-E10C271J price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of EXB-E10C271J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of EXB-E10C271J.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Series EXB EXB EXB EXB EXB
ProductStatus Active Active Active Active Active
CircuitType Bussed Bussed Bussed Bussed Bussed
Resistance(Ohms) 270 270 270 270 270
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
NumberofResistors 8 8 8 8 8
ResistorMatchingRatio - - - - -
Resistor-Ratio-Drift - - - - -
NumberofPins 10 10 10 10 10
PowerPerElement 62.5mW 62.5mW 62.5mW 62.5mW 62.5mW
TemperatureCoefficient ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Applications - - - - -
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.157 L x 0.083 W (4.00mm x 2.10mm) 0.157 L x 0.083 W (4.00mm x 2.10mm) 0.157 L x 0.083 W (4.00mm x 2.10mm) 0.157 L x 0.083 W (4.00mm x 2.10mm) 0.157 L x 0.083 W (4.00mm x 2.10mm)