Panasonic Electronic Components EXB-V4V2R2JV
Numero parte
EXB-V4V2R2JV
Imballaggio
0606, Concave
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.EXB-V4V2R2JV.pdf
Descrizione
RES ARRAY 2 RES 2.2 OHM 0606
Product details
1. How to order EXB-V4V2R2JV on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the EXB-V4V2R2JV price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of EXB-V4V2R2JV?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of EXB-V4V2R2JV.
Package/Case 0606, Concave 0606, Concave 0606, Concave 0606, Concave 0606, Concave
Series EXB EXB EXB EXB EXB
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
CircuitType Isolated Isolated Isolated Isolated Isolated
Resistance(Ohms) 2.2 2.2 2.2 2.2 2.2
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
NumberofResistors 2 2 2 2 2
ResistorMatchingRatio - - - - -
Resistor-Ratio-Drift - - - - -
NumberofPins 4 4 4 4 4
PowerPerElement 62.5mW 62.5mW 62.5mW 62.5mW 62.5mW
TemperatureCoefficient ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Applications - - - - -
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.063 L x 0.063 W (1.60mm x 1.60mm) 0.063 L x 0.063 W (1.60mm x 1.60mm) 0.063 L x 0.063 W (1.60mm x 1.60mm) 0.063 L x 0.063 W (1.60mm x 1.60mm) 0.063 L x 0.063 W (1.60mm x 1.60mm)